به نام حق و حقیقت


مشارکت همگانی برای احداث بیمارستان تخصصی سرطان جنوب


امام خمینی(ره):موقوفات باید به حالت وقفیت باقی و عمل به وقف شوند.

مقام معظم رهبری: نیت حسنه وقف را می توان یکی از برترین آموزش های عملی اسلام برای انفاق ماندگار و مفید برشمرد.


وضعیت سرطان در جهان
 گفته می‏شود سرطان به عنوان یک فاکتور مهم در بار جهانی بیماری‏ها در حال افزایش است و تا سال 2020 میلادی به 30 میلیون نفر خواهند رسید. تخمین زده می‏شود که تعداد موارد   جدید سرطان سالیانه از 9/10 میلیون در سال 2002 به 16 میلیون در سال 2020 افزایش یابد که 60% از این موارد در کشورهای کمتر توسعه یافته رخ می‏دهد.
در کشورهای توسعه یافته، سرطان دومین علت مرگ بعد از بیماری‏های قلبی- عروقی می‏باشد و مطالعات همه‏گیرشناسی نشان می‏دهند که این روند در کشورهای کمتر توسعه یافته نیز در حال افزایش است. این واقعیت است که سرطان در کشورهای با درآمد متوسط مثل کشورهای آسیا و آمریکای جنوبی در حال گذر است. به طوری که بیشتر از نصف موارد سرطان در کشورهای در حال توسعه رخ می‏دهند .
 
وضعیت سرطان در ایران و استان:
در ایران سالیانه حدود 90000 مورد جدید سرطان ثبت و گزارش می گردد و 30000  نفر نیز در سال جان خود را در اثر این بیماری از دست می دهند.
در استان فارس سالیانه 5600 مورد جدید سرطان ثبت و گزارش می گردد و حدود 2000 مورد مرگ در اثر سرطان ثبت و گزارش می گردد.
  داروهایی که در درمان سرطان های مختلف استفاده می گردد هم فوق العاده گران بوده و هم باید در نوبت های زیاد و در زمان طولانی مورد استفاده قرار گیرد به این علت اکثر بیمارانی که به سرطان مبتلا هستند با وجود کمک های دولت و استفاده از خدمات بیمه های درمانی هنوز بایستی قسمت عمده ای از درآمد خود را ماهیانه صرف خرید دارو نمایند؛ متأسفانه بیماری سرطان در قشرهای ضعیف تر جامعه با توجه به شیوه زندگی و شغل های سخت و زیان آور بیشتر اتفاق می افتد و بعضاً مواردی دیده شده است که بیمار به علت عدم توانایی در پرداخت مخارج و هزینه ها، قادر به دریافت به موقع و منظم داروهای خود نبوده و بیماری وی پیشرفت کرده است.


 

 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1393-6-15 12:43        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ